مسیر فعلی شما: خانه مقالات سایت انرژی درمانی انرژی درمانی

انرژی درمانی

انرژی درمانیانرژی‌ درمانی یکی از شاخه‌‌های پنج‌گانه‌‌ی پزشکی مکمل (منظور از پزشکی مکمل کلیه روش‌های درمانی است که در حیطه پزشکی رسمی یا مدرن قرار نگرفته و یا اثر بخشی آنها اثبات نشده) است که مرکز ملی پزشکی مکمل و جایگزین ایالات متحده آن را به رسمیت می‌شناسد. روش‌های گوناگون انرژی‌درمانی در فلسفه، رویکرد و ریشه‌شان تفاوت‌های زیادی با هم دارند. مرکز ملی پزشکی مکمل و جایگزین آمریکا انرژی‌درمانی را به دو دستهٔ کلی تقسیم می‌کند. درمان‌هایی که بر اساس نوعی انرژی هستند که به طور علمی تأیید نشده‌اند، و درمان‌هایی که برپایهٔ نوع شناخته‌شده‌ای از انرژی مانند انرژی الکترومغناطیسی هستند.

انواع انرژی‌ درمانی
مرکز ملی پزشکی مکمل و جایگزین ایالات متحده بین دو گونه از انرژی‌درمانی فرق می‌گذارد: نوعی که برپایهٔ انرژی‌های واقعی و شناخته‌شدهٔ فیزیکی است، و نوعی که برپایهٔ انرژی‌هایی با سرچشمهٔ ناشناخته است، مانند مفهوم چینی Qi و یا مفهوم هندی پرانا که به عنوان پزشکی سنتی آن کشورها به کار می‌رود.

در دستهٔ اول (انرژی‌های شناخته‌شده) مغناطیس‌درمانی و نوردرمانی هستند، که به طور کلی به آن‌ها الکترومغناطیس‌درمانی می‌گویند. درمان‌های پزشکی رایج که در آن‌ها تابش الکترومغناطیسی به کار می‌رود (رادیودرمانی) به نام الکترومغناطیس‌درمانی خوانده نمی‌شوند.
در دستهٔ دوم (انرژی‌های ناشناخته) طب سوزنی، qi gong و Reiki و دیگر مفهوم‌های مربوط به Qi قرار می‌گیرند. همچنین مفهوم پرانا در پزشکی آیورودا و هومیوپاتی و تماس درمانی و درمان از راه دور.

درمان انرژیکی
راه‌های مختلفی در انرژی درمانی وجود دارد. برخی افراد به وسیله‌ی دست‌های خود و لمس بدن بیمار، برخی بدون لمس کردن و عده‌ای نیز آن را از راه دور به طوریکه دو طرف (درمانگر و شفا گیرنده) در دو منطقه‌ی جغرافیایی متفاوت هستند، آن را انجام می‌دهند.

 

بررسی رایگان وضعیت شما!

اسکن رایگان وضعیت جسمی شما، حتی از راه دور!

بـرای آگـاه شـدن از وضــعیت سلامتـی خــود، مـی‌تـوانیـد به ما اجـازه دهــید تا شما را به صورت رایگان اسکن کرده و از  وضعیت فیزیکـی‌، انرژیکی و بیماری‌های پنـهانتـان شـما را مطلع گردانیم!

اشتراک در خبرنامه سایت

خبرنامه

با عضویت و اشتراک رایگان در خبرنامه سایت، از آخرین مقالات و اخبار سایت هدیه زندگی در ایمیل خود آگاه شوید!

جهت مشاهده چگونگی عضویت و انجام آن، اینجا کلیک کنید.

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط وب آران